Na Heurece využíváme personalizaci a cílenou reklamu. Na základě vašeho chování na Heurece personalizujeme její obsah. Kliknutím na „Rozumím“ nebo jinam souhlasíte také s využíváním cookies a předáním údajů o chování na webu pro zobrazení cílené reklamy na dalších webech. Personalizaci a cílenou reklamu si můžete vypnout v nastavení prohlížeče. Více


Poradna Čtečky paměťových karet

Jak vybrat čtečku karet?

Čtečka karet je malé a při tom velmi praktické zařízení, které se připojuje k jakémukoliv počítači pomocí USB. Čtečka nahrazuje USB kabel fotoaparátu, což je její největší výhoda. Pokud totiž chceme fotky z naší karty kopírovat na víc počítačů, může být nepohodlné instalovat na všechny potřebný software, který některé přístroje vyžadují. V některých případech to dokonce ani nebývá možné, například v internetových kavárnách, nebo na firemních počítačích.

Rychlé odkazy:

Interní čtečky karet
Externí čtečky karet

 

Jaké výhody má čtečka?

Čtečka karet je daleko univerzálnější a umožňuje nám stahovat data do jakéhokoliv počítače bez nutnosti instalovat ovladače.

Kromě již zmíněné univerzálnosti a jednoduchosti použití je velkou výhodou mnoha čteček jejich přenosová rychlost. V kombinaci s dostatečně rychlou kartou trvá přenos dat do počítače někdy daleko kratší dobu, než když stahujeme data pomocí fotoaparátu a USB kabelu.

Další velkou výhodou je fakt, že pomocí čtečky můžete také kopírovat data i opačně, tedy z počítače na kartu, což mnohé fotoaparáty vůbec neumožňují, i když se k PC připojí jako výměnný disk. Paměťová karta se čtečkou se tedy může použít i jako flash disk.

 

Mohu používat čtečku pro více druhů karet?

Samozřejmě ano, k tomuto účelu slouží univerzální čtečky.
Univerzální čtečky jsou stále populárnější, většina z nás má ve svém okolí mnoho zařízení, která používají paměťové karty a chceme mezi nimi sdílet data, ať už jsou to fotografie, videa, nebo nejrůznější aplikace.


Vybrat Čtečku paměťových karet

 

Porovnat Čtečky paměťových karet